Hlavní stránka

O projektu

KOSapi poskytuje aplikační rozhraní (API) v podobě RESTful webových služeb, které zprostředkovává přístup k vybrané části dat v databázi KOS. Odstraňuje nutnost zpracovávání exportů, neustálou duplikaci všech dat a potíže s jejich udržováním. RESTové služby staví na osvědčených konceptech webu jakožto distribuovaného prostředí vzájemně provázaných informací. KOSapi umožňuje a podporuje vznik školních i studentských aplikací, které pro svou činnost vyžadují online aplikační přístup k datům souvisejícím s výukou.

Od verze 3.2 je KOSapi napojené přímo na databázi KOS a poskytuje přístup pro čtení k vybrané podmnožině dat týkající se bílé knihy, rozvrhů, studentů apod. Starší verze KOSapi získávaly data z databázových exportů KOS (již jsou mimo provoz).

Aktuálně jsou dostupné instance pro FEL, FIT a FBMI, prakticky není problém spustit instance i pro další fakulty ČVUT. Provoz KOSapi technicky zajišťuje ICT oddělení FIT.

Co tu najdete?

Na tomto webu najdete dokumentaci aktuální verze KOSapi a přehled novinek. Dokumentace je pro všechny fakulty společná, jednotlivé instance FEL, FIT a FBMI se liší pouze doménou v URL a daty, která poskytují.

Jak začít?

Kalendáře

Výukové kalendáře (export do iCalendar aj.) poskytuje služba Sirius.