Hlavní stránka

O projektu

KOSapi poskytuje aplikační rozhraní (API) v podobě RESTful webových služeb, které zprostředkovává přístup k vybrané části dat v databázi KOS. Odstraňuje nutnost zpracovávání exportů, neustálou duplikaci všech dat a potíže s jejich udržováním. RESTové služby staví na osvědčených konceptech webu jakožto distribuovaného prostředí vzájemně provázaných informací. KOSapi umožňuje a podporuje vznik školních i studentských aplikací, které pro svou činnost vyžadují online aplikační přístup k datům souvisejícím s výukou.

Od verze 3.2 je KOSapi napojené přímo na databázi KOS a poskytuje přístup pro čtení k vybrané podmnožině dat týkající se bílé knihy, rozvrhů, studentů apod. Starší verze KOSapi získávaly data z databázových exportů KOS (již jsou mimo provoz).

Aktuálně jsou dostupné instance pro FEL, FIT a FBMI, prakticky není problém spustit instance i pro další fakulty ČVUT.

Co tu najdete?

Na tomto webu najdete dokumentaci aktuální verze KOSapi a přehled novinek. Dokumentace je pro všechny fakulty společná, jednotlivé instance FEL, FIT a FBMI se liší pouze doménou v URL a daty, která poskytují.

Instance KOSapi

KOSapi FIT

Base URI: https://kosapi.fit.cvut.cz/api/3
Autorizační server: https://auth.fit.cvut.cz

Provoz KOSapi FIT technicky zajišťuje ICT oddělení FIT.

KOSapi FEL

Base URI: https://api-test.fel.cvut.cz/kosapi/v3
Autorizační server: https://auth.fel.cvut.cz

Provoz zajišťuje SVTI FEL, konkr. Jakub Jirůtka.

Stará instance na https://kosapi.feld.cvut.cz/api/3, která se autentizuje vůči https://auth.fit.cvut.cz, již není podporovaná. Pokud ji ještě používáte, obraťte se na .

Jak začít?

  • Nejprve si pročtěte dokumentaci na této wiki. Pokud zde na některou otázku nenajdete odpověď, napište správci konkrétní instance (viz výše). V každém případě si pozorně pročtěte seznam URL parametrů!
  • Na stránce RESTful zdroje najdete adresy jednotlivých zdrojů webové služby, podporované parametry, datové typy apod. Základní URI KOSapi-3 pro FEL je https://kosapi.feld.cvut.cz/api/3/, pro FIT https://kosapi.fit.cvut.cz/api/3/. Informace o autentizaci najdete na stránce o zabezpečení.
  • Přidejte si do své RSS čtečky Atom Feed Novinky, abyste byli informováni o důležitých událostech a změnách v projektu. Vývojářům klientských aplikací velmi doporučuji tento zdroj sledovat.
  • Pokud narazíte na chybu nebo máte nějaké požadavky, které KOSapi aktuálně nesplnuje, napište prosím správci konkrétní instance (viz výše).

Kalendáře

Výukové kalendáře (export do iCalendar aj.) poskytuje služba Sirius.

Also available in: PDF HTML TXT